Bozcaada Göztepe

BOZCAADA GÖZTEPE


İşte size bir ada üzerinde olduğunuzu hissettirecek manzara! Adanın en yüksek noktası (192 mt.) olan Göztepe’ye çıkmak, denizin ortasındaki büyük bir geminin kaptan köşküne çıkmak gibi. Buradan adadaki bütün yükseltileri, düzlükleri, bağları, çamlıkları, evleri, rüzgar güllerini ve etrafındaki küçük adacıkları görmek mümkün. Puslu olmayan havalarda, Gökçeaada ve onun arkasında yükselen Semadirek Adası, Çanakkale Boğazı ve Midilli Adası da rahatlıkla seçiliyor.

Göztepe’ye çıkmak için bir araba yolu bulunuyor. Oldukça dik ve sadece bir arabanın sığabileceği bir yol bu. O yüzden bu yolda sürmek şöförlüğüne güvenmeyen için stresli olabilir.

Göztepe'ye merkezden yürüyerek yarım saatte ulaşmak mümkün. Tepeye çıkan yol, gökyüzüne tırmanan sarmal bir merdiven hissi veriyor. Manzaranın etkisiyle şaşkın bir şekilde ilerliyorsunuz yolda.

En tepede görülen yapı sadece bir radyolink istasyonu. Onunla bir ilginiz yok. Siz günbatımında bir ada şarabı eşliğinde manzaranın keyfini çıkartın. Özellikle dolunay zamanı görsel bir şölen yaşanıyor burada. Rüzgar gülleri yönünde güneş batarken anakara yönünde doğan dolunay, size unutulmaz bir manzara sunuyor !

Rüzgar burada daha çok hissedildiği için üstünüze fazladan birşeyler almayı unutmayın.